zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Učitelé v Praze se učili o odpadech

29.04.2008
Odpady
Učitelé v Praze se učili o odpadech
PRAHA (WR) - Sérii přednášek na téma odpady absolvovali v dubnu učitelé pražských základních škol. Tuto akci připravil Odbor ochrany prostředí Magistrátu Prahy ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a kolektivními systémy společností Asekol, Elektrowin a Ekolamp. Cílem semináře bylo seznámit učitele a jejich prostřednictvím i žáky ve školách, jak správně zacházet s odpady, jak je třídit a jaké jsou možnosti následného využití.

Učitelé obdrželi zdarma informační materiály k uvedené problematice, například pracovní sešit "Obaly bez obalu", pracovní listy "Balím, balíš, balíme", CD o třídění odpadů "Třídím...", stolní hry, brožury a letáky s tématikou odpadů a další pomůcky.

"Věříme, že učitelé využijí získané poznatky ze semináře ve výuce předmětů zaměřených na ekologii a životní prostředí, a že se jim podaří v kombinaci s tištěnými materiály problematiku odpadů dětem lépe přiblížit a zpestřit. Semináře se zúčastnilo celkem 69 učitelů z 57 základních škol," uvedl radní pro oblast životního prostředí Petr Štěpánek.

Podobný seminář zaměřený na problematiku vzniku odpadů a jejich třídění připravuje odbor ochrany prostředí Magistrátu Prahy na květen 2008 pro učitele pražských mateřských škol.
 
Vydavatel: Ochrana obyvatel
Redaktor: Kateřina Bouda Kašparová
Telefon: 420 733 112 112
e-mail: kasparova@ochranaobyvatel.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí