zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den otevřených dveří národní přírodní rezervace Králický Sněžník

04.05.2008
Příroda
Den otevřených dveří národní přírodní rezervace Králický Sněžník

Během celodenního turistického výletu budete seznámeni s přírodou, důvody ochrany a s ochrannými podmínkami NPR Králický Sněžník. Zasvěcené informace a odpovědi na Vaše dotazy Vám poskytnou přizvaní odborníci (zoolog, botanik, geolog, fotograf přírody, lesníci, strážci přírody), kteří Vás budou očekávat u hranic rezervace na tzv. odpočívadle s lavičkami, cca 600 m od lovecké chaty Vilemína.

Vrchol Králického Sněžníku může každý zdolat po turistické značce samostatně (dle počasí, fyzických možností apod.). Úspěšní borci se na vrcholu mohou těšit na malé překvapení. Na informačním středisku u parkoviště v Dolní Moravě si prohlédnete malou výstavu fotografií z NPR Králický Sněžník. Zájemce o dosažení vrcholu dopravíme až k hranicím rezervace, méně zdatní mohou jít pěšky údolím Moravy po žluté turistické značce až k hranici rezervace, kde bude převážná většina odborníků, a pak se vrátit na parkoviště v Dolní Moravě.

Pro velký počet zájemců (základní školy v Králíkách) bude zajištěna kyvadlová doprava autobusu mezi Králíky a Dolní Moravou v době od 8.00 do 10.00 hodin. Předpokládané ukončení : odvoz z parkoviště v Dolní Moravě do Králík bude zajištěno opět kyvadlovou dopravou v době od 14.00 do 18.00 hodin. Po dohodě bude možný odvoz i z točny v Horní Lipce (červená turistická značka) do Králík.

V případě špatného počasí bude program upraven - informace budou podávány u odjezdu autobusu z Králík a na parkovišti v Dolní Moravě. Vezměte si s sebou svačinu, vhodnou a pohodlnou obuv do terénu, vhodné oblečení a hlavně dobrou náladu.

Pořadatelé: Společnost přátel přírodě blízkého lesa, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Krajské středisko Pardubice, Správa CHKO Jeseníky LČR, s.p. Lesní správa Hanušovice, Městské muzeum Králíky, Horská služba oblast Jeseníky, okrsek Horní Morava, Krajský úřad Pardubického kraje.

  • čt 29.5.2008 8:00 - 18:00
Den otevřených dveří národní přírodní rezervace Králický Sněžník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí