zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hodina země

03.05.2008
Obecné
Hodina země

Účast je velmi jednoduchá, stačí na stanovenou dobu 60 minut v danou hodinu otočit vypínačem a zhasnout světla. Každým rokem se na konci března koná akce pořádaná Světovým fondem na ochranu přírody "Hodina Země" (Earth Hour), která podporuje osvětu v boji proti změnám klimatu. V letošním roce se 29. března do této akce zapojilo na 30 milionů osob z 24 měst celého světa. Obyvatelé účastnických měst byli pořadateli vyzváni, aby zhasli světla a vypnuli elektrické spotřebiče. Akce má jediný cíl: zvýšit povědomí o globálním oteplování a emisích kysličníku uhličitého, které jsou podle řady vědců jeho hlavní příčinou.

V Praze se do akce zapojily i dva významné hotely - InterContinental Praha a Hilton Prague. Hosté restaurací hotelu InterContinental večeřeli výhradně při světle svíček, plavali v bazénu mezi plovoucími svíčkami. V Duke's Bar and Café se podávaly speciálně vytvořené Koktejly pro Zemi a jiné organické pochutiny.

Řada evropských hotelů z rodiny Hilton včetně těch pražských vypnula nebo ztlumila osvětlení a nejnutnější elektrická zařízení. Do akce se aktivně zapojili hosté právě probíhajícího kongresu. Oba pražské hotely Hilton kromě vypnutí světel zažehly svíčky, aby nebyl omezen provoz především restaurací.

ZDROJ: HOTEL&SPA MANAGEMENT

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí