zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nepovolenou stavbu u přírodní rezervace Stvořidla řeší Stavební úřad

03.05.2008
Příroda
Nepovolenou stavbu u přírodní rezervace Stvořidla řeší Stavební úřad

Světlá nad Sázavou - Stavební úřad ve Světlé nad Sázavou řeší případ nepovolené stavby, která od loňského podzimu leží na břehu Sázavy na hranici přírodní rezervace Stvořidla. Na místě je navezený stavební materiál, dřevěné chatrče a nepojízdné karavany. Nepořádek vadí místním chatařům, kteří tento týden vyzvali úřady, aby se situací zabývaly.

Stavební materiál, karavany i nepovolené budovy patří čtyřem různým majitelům. Jeden z nich, Viktor Příhoda, který vlastní pozemek pod černou stavbou, tvrdí, že jde pouze o dočasné řešení, neboť jde pouze o uskladnění stavebního materiálu, ze kterého se časem mají na místě postavit chaty.

Úřady potvrdily, že louka nad řekou je v územním plánu určená pro výstavbu chat. Nepořádek, hromady kamení, karavany s několik let prošlou technickou kontrolou a několik chatrčí ale na břehu Sázavy nezůstanou. Příští týden má začít správní řízení o odstranění nepovolených staveb a úřady se budou snažit, aby zmizely i nepojízdné karavany. Správní řízení Stavebního úřadu prý zcela jistě skončí nařízením k odstranění černé stavby.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí