zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Turisté půjdou májovou přírodou

02.05.2008
Příroda
Turisté půjdou májovou přírodou

Mořkov - Do májové krajiny Beskyd a podbeskydí vyrazí o víkendu stovky lidí. Mnozí z nich využijí akcí pořádaných Klubem českých turistů.

Krásy Veřovických vrchů budou zítra obdivovat účastníci tradičního, již čtyřiatřicátého ročníku, turistického pochodu Okolo Mořkova. Na výběr je pět délkově odstupňovaných tras: od pětikilometrové po pětatřicetikilometrovou. Start pochodu je pro všechny účastníky stejný: mezi sedmou a osmou hodinou ráno v areálu koupaliště a autokempu Mořkov, kde také všechny výšlapy končí.

Kdo před pěší turistikou dává přednost jízdě na kole, může se zúčastnit zítřejšího Pochodu a cyklojízdy osvobození, kterou tradičně pořádají členové Klubu českých turistů v Horní Lhotě na Opavsku. Start je u chaty lyžařského vleku Vaňkův kopec od 7 hodin ráno.

Romantici toužící spatřit zítřejší východ slunce v Beskydech se mohou zítra zúčastnit akce nazvané Drsňácký čajovýlet na Ondřejník a Skalku pořádané novojičínskou čajovnou Archa. Sraz účastníků je ve 4.30 hodin ráno u sídla čajovny v Husově ulici 2.

Příborští cyklisté vyrazí v neděli na výlet Kolem zemské osy. Na padesátikilometrové trase projedou Trnávkou, Brušperkem, Staříčem i obcí Hukvaldy. Sraz je v 9 hodin ráno u Sokolovny Příbor.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí