zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Regionální poradenská a informační místa OPŽP zahajují svoji činnost

05.05.2008
Voda
Regionální poradenská a informační místa OPŽP zahajují svoji činnost
Ve středu 30. dubna byla slavnostně spuštěna pilotní síť regionálních poradenských a informačních míst (RPIM) pro prioritní osu 1 - Zlepšování vodohospodářské infrastruktury a snižování rizika povodní Operačního programu Životní prostředí (OPŽP).

Poradenská a informační místa oficiálně zahájili svou činnost 2. května 2008. Jejich hlavní náplní je vyhledávat potencionální žadatele zejména z řad malých obcí, pomoci jim s přípravou nových projektů a poskytovat jim odborné poradenství pro oblast podpory Snížení znečištění vod rozšířením a zkvalitněním systémů, které budou sloužit k odvádění a čištění odpadních vod a Zlepšení jakosti pitné vody zabezpečením zásobování obyvatelstva kvalitní pitnou vodou a rozšířením a rekonstrukcí vodovodních sítí a úpraven. Tyto služby budou poskytovat poradenská centra zdarma.

Společnosti však nebudou  pro žadatele o dotace zpracovávat dokumentaci potřebnou pro účast v OPŽP. Jejich zpracování je nákladem, který je úspěšnému žadateli hrazen v rámci podpory z OPŽP.

"Naším cílem je vybudovat z vybraných dodavatelů síť poradenských a informačních míst, která bude poskytovat prvotní asisteční služby podle stejných pravidel a ve stejném rozsahu a kvalitě na celém území ČR. Tato místa budou pro zájemce snadno dosažitelná,"  uvedl náměstek SFŽP Leo Steiner při slavnostním zahájení.

Fungování prvních sedmi poradenských a informačních míst zajistí společnosti Vodohospodářský rozvoj a výstavba, AP INVESTING, OHG a Mott MacDonald Praha.

Zdroj: http://www.opzp.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí