zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

British Council hledá mladé Čechy, kteří se zasadí o snížení produkce emisí CO2

05.05.2008
Ovzduší
British Council hledá mladé Čechy, kteří se zasadí o snížení produkce emisí CO2

Mezinárodní organizace British Council vyhlásila celoevropský projekt, jehož cílem je snížit produkci emisí CO2. V současné době hledá mladé lidi z České republiky ve věku 18 až 35 let se zájmem se do projektu zapojit.
15 - 20 mladých osobností z každé země se stane „advokáty klimatu“, kteří budou v rámci globálního programu s názvem „Challenge Europe“ přispívat k řešení problematiky klimatických změn. Zájemci se mohou k účasti na projektu přihlásit na adrese jana.hecova@britishcouncil.cz. Lhůta pro podávání přihlášek byla prodloužena
do 9. května 2008.

 

Česká republika je jednou ze 14 evropských zemí zapojených do programu ochrany klimatu „Challenge Europe“. British Council jako jeho organizátor nabízí mladým zájemcům ve věku
18 až 35 let možnost aktivně se projektu účastnit. Skupina 15 – 20 „advokátů klimatu“ v každé zemi bude spolupracovat při hledání nových cest, vedoucích ke snižování emisí oxidu uhličitého, nebo způsobů netradičního využití již objevených metod. Na základě poznatků, jež budou za pomoci odborníků moci čerpat z vědecké, podnikatelské, akademické a politické sféry, „advokáti klimatu“ do konce roku 2008 navrhnou tři konkrétní praktické koncepce řešení problematiky snižování emisí CO2. Více než 200 advokátů z celé Evropy se tak bude podílet na rozvoji 42 konkrétních návrhů.

 

Své nápady „advokáti“ ve spolupráci s odborníky z vědecké i komerční sféry představí široké veřejnosti a zasadí se o změny v lidském chování, podnikání a obchodu i v zákonech, které povedou k jejich realizaci a vytvoření společnosti s nízkými emisemi skleníkových plynů.

 

Každý národní tým advokátů by měl spojovat osobnosti z různých profesních i zájmových prostředí a reprezentovat širokou škálu pohledů a přístupů. Jeho členové přitom nemusí mít předchozí zkušenosti z oblasti klimatických změn. Přihlášky mohou zájemci zasílat manažerce projektu Janě Hecové na adresu jana.hecova@britishcouncil.cz až do 9. května 2008. Nezávislý panel pak z přihlášek vybere skupinu 15 – 20 „advokátů klimatu“. Ti se poprvé setkají začátkem června 2008.

 

„Cílem programu Challenge Europe je pokročit při řešení jedné z nejnaléhavějších globálních výzev, před níž dnes stojíme a jíž jsou změny klimatu. V celoevropském průzkumu, který British Council provedl mezi mladými lidmi 50 % uvedlo, že ekologické otázky a problematika klimatických změn považují za nejvíce znepokojující,“ řekla Martina Guzová, manažerka marketingu a komunikace z české pobočky British Council a dodala: „Nabízíme generaci mladých lidí možnost využít této příležitosti k hledání skutečných odpovědí a řešení zhoršující se ekologické situace.“

 

Tříletý program „Challenge Europe“ bude organizací British Council zahájen v červnu 2008. Jeho ambicí je obohatit diskuzi o změnách klimatu a podpořit vývoj společnosti směrem ke snížení emisí skleníkových plynů. Na projektu se spolupodílí řada evropských organizací. V České republice ho podporují Heinrich-Böll-Stiftung, Centrum pro dopravu a energetiku a Fakulta životního prostředí České Zemědělské univerzity v Praze.

 

 

Více informací o projektu na www.britishcouncil.cz.

 

 

Pro další informace prosím kontaktujte:

 

AMI Communications              British Council

Ivana Fodorová                       Jana Hecová

Account Manager                    Partnerships & Projects Manager

ivana.fodorova@amic.cz           jana.hecova@britishcouncil.cz

         Tel.: 234 124 112                      Tel.: 224 933 847
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí