zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické posílání zásilek

06.05.2008
Obecné
Ekologické posílání zásilek
Společnost DHL Express v České republice spouští od 1. května 2008 novou ekologickou službu s názvem GoGreen. Zákazník díky ní může aktivně pomáhat při ochraně životního prostředí podporou vybraných projektů vedoucích ke snižování emisí oxidu uhličitého. Zásilky přepravované se službou GoGreen využívají stejné přepravní sítě jako běžné zásilky, avšak za malý příplatek získá klient možnost přispět na ekologické projekty a současně obdrží Certifikát o eliminaci oxidu uhličitého vzniklého přepravou jeho zásilek.

„Jedním z hlavních cílů naší společnosti je udávat směr také ve sféře ochrany životního prostředí. Jsme rádi, že službu můžeme nyní nabídnout i ekologicky smýšlejícím zákazníkům v České republice. Například v sedmi evropských státech, kde byla služba GoGreen zavedena v průběhu roku 2007 dosáhl počet  zásilek využívajících služby GoGreen 81 000,“ říká Product Manager TimeDefinite Martin Pocar.

Podle výsledků průzkumů na českém trhu se velice podstatná část zákazníků zajímá o dopady jejich činnosti na životní prostředí. Martin Pocar k tomu dodává: „Víme o významné části zákazníků, kteří projevili zájem o řešení otázek souvisejících s ochranou životního prostředí. Podstatná část z nich se rozhodla investovat právě do těchto projektů. Proto očekáváme rostoucí zájem o službu GoGreen, která umožní zákazníkům podílet se na ochraně životního prostředí.“
 
 
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí