zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Moravskoslezský kraj vyhlásil pilotní ročník ekologické soutěže pro podnikatele

12.05.2008
Obecné
Moravskoslezský kraj vyhlásil pilotní ročník ekologické soutěže pro podnikatele

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Malí živnostníci i firmy podnikající v našem regionu mají ode dneška možnost zapojit se do nového projektu. Kraj vyhlásil pilotní ročník ekologické soutěže s názvem "Podnikatel roku 2008 z hlediska vztahu k životnímu prostředí v Moravskoslezském kraji".


"Hlavním cílem právě vznikající ekologické soutěže je motivace k šetrnému vztahu k životnímu prostředí," vysvětlil první náměstek hejtmana a zároveň předseda výběrové komise Pavol Lukša a dodal: "Podnikatelé jsou hnacím motorem společnosti. Pokud se podaří, aby byly jejich zájmy propojeny s potřebou environmentálního vzdělávání, partnerskou spoluprací, osvětou a otevřeným přístupem k veřejnosti, dá se očekávat, že se celospolečensky zvýší zájem občanů o přírodu, o stav životního prostředí okolo nás."

Soutěž by měla přispět ke zvýšení úrovně komunikace v oblasti životního prostředí mezi podnikateli, zástupci veřejné správy a veřejností. Měla by motivovat k maximálnímu využívání dobrovolných nástrojů environmentálního managementu. "Ochrana životního prostředí je občany stále více vnímána jako důležitá součást našeho života. Aktivní a viditelná snaha firem zabránit jeho poškozování, může výrazně zlepšit image a konkurenceschopnost podnikatelských subjektů. Snaha managementů přispívat k ochraně životního prostředí má také velmi pozitivní vliv na zaměstnance podniků. Díky tomu rozšiřují strategii udržitelného rozvoje mezi celou společnost," upřesnil Pavol Lukša.

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích podle velikosti podniku. Do skupiny "A" budou zařazeny společnosti do 50 zaměstnanců, do kategorie "B" firmy nad 50 zaměstnanců. Vítězové obou skupin získají titul "Podnikatel roku z hlediska vztahu k životnímu prostředí v Moravskoslezském kraji" s právem uvádět tento titul ve svých prezentačních materiálech. Vítěz kategorie do 50 zaměstnanců dostane finanční odměnu ve výši 50 000 korun.

Uzávěrka soutěže je 10. června 2008. Přihlásit se mohou majitelé nebo manažeři firem z Moravskoslezského kraje, návrh na zařazení společnosti do pilotního projektu mohou podat i občané a to prostřednictvím webových stránek. Zde také zájemci najdou přesné informace o soutěži i porotě.

http://www.morava24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí