zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pět škol z Vysočiny postupuje do finále ekologické soutěže

15.05.2008
Odpady
Pět škol z Vysočiny postupuje do finále ekologické soutěže

Soutěže o nakládání s odpady nazvané Neseparuj se! Separuj! se zúčastnily základní školy v kraji Vysočina a deset z nich odevzdalo v termínu splněné úkoly, pět z nich postupuje dál.

 

"Cílem soutěže byla podpora problematiky odpadového hospodářství v místě školy. Žáci druhých stupňů ZŠ měli na základě metodické příručky zpracovat jednotlivé úkoly napříč předměty, např.: mapu sběrných míst separovaného odpadu, vytvoření výsečového grafu vytříděného odpadu nebo navrhnout rekultivaci skládky. Získané žáci zpracovávali do výsledného posteru ve formátu A1," popsal Martin Kříž, Chaloupky o. p. s., které pořádalo soutěž společně se Zemědělskou a ekologickou regionální agenturou.

neseparuj-se-2c-separuj-ilustra-c4-8dn-c3-ad-foto.jpg
 

Členové hodnotící komise v Náměšti nad Oslavou rozhodovali o postupujících školách. "Každá škola pojala jednotlivá zadání vlastním způsobem. Vznikly velmi zajímavé, originální a nápadité úvahy a myšlenky, které modelují výsledné postery. Členové komise po pečlivé úvaze vybrali pět škol, které postupují do finále soutěže," dodala Hana Uhlířová, ZERA - Zemědělská a ekologická regionální agentura.

Postupující školy
Základní škola Polnička
Základní a mateřská škola Zhoř
Základní škola Velká Bíteš
Základní škola Počátky
Základní škola Na Kopcích, Třebíč

http://www.vysocina-news.cz/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí