zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podpora recyklace mobilů pokračuje v regionech

29.05.2008
Odpady
Podpora recyklace mobilů pokračuje v regionech
 
  • V šesti krajských městech se uskuteční akce podporující ekologické chování
  • Informace, zábava, praktické dílny, výstava "recyklovaných" šatů a módních doplňků
  • Součástí expozice je také originální AutoMOBIL, dílo designéra roku Maxima Velčovského


Akce na podporu recyklace vysloužilých telefonů, kterou u příležitosti oslav letošního Dne mobilní etikety uspořádal T-Mobile ve dnech 1. - 3. dubna v Praze, pokračuje od 19. května v šesti vybraných krajských městech. Během dvoudenních akcí se obyvatelé budou moci seznámit se zajímavými informacemi o "životě a smrti" mobilních telefonů a přínosech zodpovědného ekologického chování, osobně si vyzkoušet demontáž přístrojů nebo si prohlédnout šaty a módní doplňky vytvořené z recyklovaných materiálů. K vidění bude také originální AutoMOBIL, skulptura vytvořená během pražských oslav designérem roku 2007 Maximem Velčovským.

"Podporu recyklace považujeme za nezbytnou součást našeho programu společenské zodpovědnosti firmy. Množství vysloužilých telefonů se každoročně zvyšuje, a jen minimum z nich je ekologicky zpracováno. Rádi bychom tuto skutečnost změnili," uvedla Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace T-Mobile, a dodala: "Expozice, jejímž prostřednictvím jsme veřejnost v Praze seznamovali s přínosy ekologického chování a s riziky, která naopak obnáší vyhození nepotřebného mobilu na skládku, měla velkou odezvu. Proto ji nyní chceme představit také zájemcům v dalších částech republiky."

Akce je součástí úspěšného projektu jaXmobilem firmy T-Mobile. Odborným garantem je nezisková společnost REMA Systém, zajišťující recyklaci elektrických a elektronických zařízení. Expozice na ploše 100 m2 bude veřejnosti přístupná v první den vždy od 11 do 19 hodin, druhý den od 9 do 16 hodin.

Termíny a místa konání

  • 29. - 30. května: Hradec Králové, Baťkovo náměstí
  • 9. - 10. června: Ostrava, Masarykovo náměstí
  • 16. - 17. června: Olomouc, Horní náměstí

Program společenské odpovědnosti a podpora recyklace
Komplexní program společenské odpovědnosti T-Mobile zahrnuje mj. Fond T-Mobile, zaměřující se na podporu místních iniciativ v celé republice, zaměstnanecký dobrovolnický program a ekologické hospodaření ve firmě. T-Mobile jako první mobilní operátor na trhu v roce 2005 zahájil bezplatný zpětný odběr starých telefonů, jež předává k ekologické likvidaci.

Recyklaci mobilů společnost T-Mobile navíc nedávno podpořila kampaní, při níž od 7. listopadu 2007 do 31. ledna 2008 za každý vrácený přístroj poskytovala poukázku, tzv. Recyklístek, ve výši 200 Kč včetně DPH na nákup nového telefonu, Twist sady nebo příslušenství ve svých Značkových prodejnách. Akce byla mimořádně úspěšná: zákazníci v jejím průběhu odevzdali 50 554 vysloužilých mobilů, což je 70x více, než za celý rok 2006. Poskytnuté Recyklístky dosáhly hodnoty celkem 10 110 800 Kč.

http://www.emobile.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí