zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

To bude legrace

02.06.2008
Ovzduší
Energie
To bude legrace
Příští tři předsednické státy Evropské unie, tedy Francie, Česká republika a Švédsko, budou mít kromě svých vlastních témat také tři společné priority. Bude to energetika, energetická bezpečnost a klima. Dvě jsou jasné - ale ta třetí?

Diskuse na téma energetika a energetická bezpečnost budou evidentně obohacující a prospěšné. Švédové jako všichni Skandinávci kladou důraz na investice do úspor a mohou v tom svět učit, Francouzi zase generují 80 % energie z jaderných zdrojů. Bude skvělé, když Francouzům polopaticky vysvětlíme, proč z důvodů energetické bezpečnosti omezit ruský vliv. Oni nás budou přesvědčovat, proč je klíčová stabilita Alžíru.

Ale klima? To je snad vtip. Dovede si někdo představit, že Václav Klaus - i kdyby to bylo z čestného křesla - bude řídit jednání unie o klimatu či poté podepisovat protokoly? Na Hradě teď určitě kroutí hlavou: Není to provokace? Tu unii nám byl čert dlužen. Chce snad Topolánkova vláda způsobit prezidentovi mozkovou mrtvici?

Hozenou rukavici by mohli na Hradě zvednout. Teprve pod naším vedením Evropa konečně pochopí, že globální oteplování je výmysl levicových intelektuálů, katastrofiků a kolektivistů. Ujít si nechat takovou šanci by byl vážně hřích. Může si snad kozel dovolit zmeškat příležitost stát se evropským zahradníkem?

jan.machacek@economia.cz
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí