zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Učitelé se ekologicky vzdělávají

05.06.2008
Obecné
Učitelé se ekologicky vzdělávají

 Trutnovsko - V režii Střediska ekologické výchovy a etiky Sever Horní Maršov dostávají postupně pedagogové potřebné znalosti pro působení ve školách regionu.

Enviromentální (ekologická) výchova se postupně stává součástí výuky a potřebuje fundované učitele. „Tento vědní obor již nejsou jen brouci, žáby a kytičky, ale například snižování spotřeby energie, čistota ovzduší, nové zdroje pro vytápění domů, nové stavební materiály, doprava, estetika a architektura, historie krajiny, třídění a ukládání odpadů, jak dlouho budeme mít přístup k pitné vodě, šetrný cestovní ruch, udržitelný rozvoj, využití přírodních zdrojů pro rozvoj ekonomiky a moderní technologie,“ spočítal například pedagog z úpické školy Lány Jan Balcar.

„Pro nás, učitele, je náročné získávat informace o nových technologiích a udržet si odbornou úroveň. Abychom se zdokonalovali v oboru, absolvujeme semináře, využíváme opakované nebo běžné konzultace. Maršovské středisko Sever je pro nás v tom klíčovým partnerem,“ dodal Balcar.  Školy a školky na Úpicku nabízejí už běžně v ekologické oblasti svým žákům a studentům maximální nabídku informací a praktických ukázek v pořádaných akcích.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí