zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kopřivnice chystá projednání koncepce ke zlepšování kvality ovzduší

05.06.2008
Ovzduší
Kopřivnice chystá projednání koncepce ke zlepšování kvality ovzduší

KOPŘIVNICE - V Kopřivnici se dnes chystá veřejné projednání, které se bude věnovat koncepci nazvané Místní program ke zlepšování kvality ovzduší pro město Kopřivnice a obce v územně správním celku města jako obce s rozšířenou působností.


Projednání začíná dnes ve 14.30 hodin a uskuteční se již tradičně v 10. patře radnice. Zváni jsou všichni občané, které zajímá mimo jiné doposud realizovaná opatření ke zlepšování ovzduší a samozřejmě také ta připravovaná, která by měla v budoucnu stav ovzduší zlepšit.

Město Kopřivnice dodržuje tímto zákonný postup posuzování vlivů koncepce na životní prostředí a veřejné zdraví, které je součástí procesu schválení koncepce. V rámci zjišťovacího řízení koncepce byly vzneseny připomínky ze strany České inspekce životního prostředí a Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Proto Krajský úřad Moravskoslezského kraje stanovil, že bude koncepce vyhodnocena z hlediska vlivů na životní prostředí a veřejné zdraví, tedy v celém rozsahu zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. Součástí tohoto posuzování je i veřejné projednání návrhu koncepce. Program projednání bude mimo jiné tvořit historie zpracování koncepce, prezentace koncepce, opatření ke zlepšování kvality ovzduší a nebude chybět ani prostor pro dotazy občanů.


Autor / zdroj: Ing. Eva Vystrčilová
http://www.morava24.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí