zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sanoflore: hold přírodě

07.06.2008
Příroda
Sanoflore: hold přírodě
 Kosmetika vzniká ve francouzské Provence v souladu s životním prostředím.

Destilace je skutečně magický moment, kdy vám příroda vrací všechny své blahodárné účinky. Říká to destilátor Laboratoře Sanoflore Franck Lextreyt, který se destilaci věnuje už dvacet let. Pod jeho rukama protékají voňavé květové vody i těžké aromatické a léčivé oleje z růžového dřeva, citronu, meduňky a z dalších léčivých bylin. Na těchto olejích je také přírodní biokosmetika Sanoflore založená a od nich se odvíjí její účinnost - esenciální oleje totiž pronikají rovnou do lymfatického systému, a proto nejen pěstí pleť, ale zároveň ozdravují lidský organismus.

Sanoflore tak vyvrací mýtus o tom, že biokosmetika je méně účinná než ta technicky vyráběná. V mnoha případech je tomu právě naopak. Jak tvrdí místní odborníci, výzkumy v oblasti fytoterapie a aromaterapie potvrzují, že ke kráse a k tomu, jak se člověk cítí, je třeba přistupovat společně. A proto jedna z myšlenek, na nichž je postavena výroba kosmetiky Sanoflore, zní, že krásu nelze oddělovat od zdraví.

Co se týká biokosmetiky, je Sanoflore francouzskou jedničkou. Její přípravky pocházejí z Provence, výjimečného kraje bohatého na aromatické rostliny volně rostoucí v přírodě. Již více než dvacet let Laboratoř Sanoflore v národním parku Vercors, který se rozprostírá v horském údolí na úpatí Alp, kultivuje přírodu v souladu s pravidly ekologického zemědělství a ovlivňuje kvalitu přípravků ve všech etapách jejich výroby: pěstuje a destiluje aromatické byliny, ze kterých pak vytváří biokosmetické přípravky, esenciální biooleje a bylinné biočaje.

Přírodní kosmetika Sanoflore ve svých přípravcích harmonicky spojuje zdraví a krásu. Zatímco běžná biokosmetika obsahuje třeba jen deset procent složek v biokvalitě, v případě produktů Sanoflore to je celých pětadevadesát a v mnoha případech i sto procent. Minimálně pětadevadesát procent ingrediencí je tedy přírodního původu a pochází přednostně z ekologického zemědělství. Přípravky jsou certifikovány nezávislou organizací Ecocert, jejich uvedení na trh odpovídá přísným požadavkům.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí