zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Medlovská skládka komunálního odpadu se do dvou let rozšíří

09.06.2008
Odpady
Medlovská skládka komunálního odpadu se do dvou let rozšíří

UNIČOV - Město Uničov a obec Medlov na Olomoucku plánují rozšíření společné skládky komunálního odpadu. V nejbližších dvou letech chtějí do ní investovat kolem 30 milionů korun.


Rozšíření chce město s obcí financovat z dosavadního zisku společnosti Eko-Unimed, kterou pro provoz skládky před 15 lety založili. Vloni vykázala po zdanění zisk 4,6 milionu korun. "Zisk nerozdělujeme, střádáme ho pro další investice. Nakupují se z něj například nové svozové vozy a bude se z něj financovat další rozšíření skládky," uvedla pro starostka Uničova Jarmila Kaprálová. Zatím má společná firma našetřeno přes 18 milionů korun.

Chystaná již třetí etapa rozvoje skládky má mít životnost 15 let, řekl starosta Medlova Bohumír Berger. "Svou rozlohou by měla být stejná jako současné uložiště, tedy 600.000 metrů krychlových," podotkl Berger. Dnes je medlovská skládka zaplněna ze dvou třetin a je v ní uloženo 396.000 tun odpadu. Vybudování skládky ve dvou etapách stálo dosud 42 milionů korun. Obec Medlov má z uložení odpadu roční profit kolem 15 milionů. Odpadky tam vyváží 45 obcí z okruhu 20 kilometrů.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí