zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

10.06.2008
Obecné
Voda
Odpady
Energie
Hluk
Nabídka technologií

Indikátor měřící hladinu kapaliny v nádobě zvenčí

Ref.: 08 SE WSIV 0K5R

Švédská firma vyvinula bezkontaktní indikátor pro měření hladiny kapalin v nádobách nebo kontejnerech zvenčí. Použitý vysílač má velice nízkou spotřebu, automaticky kontroluje úroveň hladiny každých 5 minut a je velmi snadno instalovatelný. Firma hledá partnery z oblasti chemického nebo procesního inženýrství se zájmem o využití a přizpůsobení aplikace vlastním potřebám na bázi technické a obchodní spolupráce.


Technologie výroby pružných panelů z použitých pneumatik

Ref.: 08 DE NDAX 0K3L

Německá firma vyvinula inovativní a ekologickou technologii umožňující výrobu stavebních panelů z použitých pneumatik. Panely jsou velmi pružné a jejich složení je extrahovaná použitá pryž (70 %), adheziva pro elastický nátěr (15 %), ocel (10 %) a syntetické materiály (5 %). Použití je např. v oblastech stavebnictví, izolace vody, izolace vibrací apod. Firma hledá partnery pro technickou a obchodní spolupráci, joint venture nebo prodej licence.

Nové protihlukové panely

Ref.: 08 PL SPCT 0K5Z

Polská firma vyvinula technologii na výrobu odhlučňujících panelů. Nabízený systém je použitelný hlavně pro odhlučnění kanceláří, továren, silnic, letišť apod. Systém je založen na akustických panelech s vysokou účinností. Parametry nabízených panelů jsou následující: rozměry 665 x 565 x 60 mm / 600 x 500 x 30 mm, napájení 2 x 75 W/150 W/2 x 150 W/300 W (RMS), frekvenční rozsah 60 až 16000 Hz, účinnost 100dB/1W. Firma hledá zájemce z oblasti akustiky se zájmem o technickou spolupráci a používání těchto panelů.


Tepelně-izolační materiál na bázi křemenných vláken

Ref.: 08 PL SPIM 0K4B

Polská výzkumná instituce vyvinula technologii na výrobu tepelně-izolačního materiálu na bázi křemenných vláken. Materiál lze použít např. jako izolaci v průmyslových pecích (spalovací komory a kryty), v metalurgii, keramickém průmyslu nebo letectví. Materiál má nízkou tepelnou vodivost (0,01 WM-1K-1), nízkou tepelnou kapacitu a nízkou specifickou hustotu (0,1 až 0,2 g/cm3). Firma hledá zájemce o technickou spolupráci, joint venture nebo výrobní spolupráci, jakož i o další vývoj panelů.

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí