zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studenti prověří své podnikatelské záměry

11.06.2008
Obecné
Studenti prověří své podnikatelské záměry

Ve středu 11. června vyvrcholí téměř dvouleté úsilí studentských týmů Masarykovy univerzity v Brně. V rámci projektu nazvaného EkoInkubátor, na kterém se podílí Nadace Partnerství, představí odborné komisi své podnikatelské záměry v oblasti ochrany životního prostředí. Hlavním cílem EkoInkubátoru je připravit kvalitní projekty, které budou za další asistence Masarykovy univerzity schopny obstát v reálných tržních podmínkách.

„Hodnotící komise bude projekty posuzovat zejména z hlediska ekonomického a environmentálního, ale neopomene je posoudit ani z pohledu řízení lidských zdrojů, sociálního přínosu a v neposlední řadě také invenčnosti samotného nápadu. Projekt, který komise vyhodnotí jako nejlepší, navíc získá finanční odměnu,“ uvedl Martin Nawrath z Nadace Partnerství.

„Naším cílem není jen rozšířit sumu znalostí studentů, ale zejména podpořit jejich zájem o rozvoj eko-podnikání po ukončení studia,“  doplňuje Bohuslav Binka z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a dodává: „Důsledná ochrana životního prostředí se v nejbližší době stane jednou z významných podnikatelských příležitostí a Česká republika má stále ještě šanci nezaspat. Ta šance ale nepotrvá věčně.“

EkoInkubátor je společný projekt Fakulty sociálních studií, Ekonomicko-správní fakulty MU a Nadace Partnerství, který studenty připravuje na rozběh vlastního environmentálně zaměřeného podnikání. Studenti Ekonomicko-správní fakulty tak mají výuku rozšířenou o environmentální předměty, zatímco studenti Fakulty sociálních studií naopak o předměty ekonomické. Nadace Partnerství pro ně pak zajišťuje odborné exkurze u významných podnikatelů z této oblasti a poradenství v propagaci.

kontakt:             Martin Nawrath, Nadace Partnerství

tel.: 515 903 134, e-mail: martin.nawrath@nap.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí