zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Garážová vrata mohou ušetřit energii

23.06.2008
Obecné
Energie
Garážová vrata mohou ušetřit energii
Garážová vrata mohou významným způsobem přispět k úspoře energie. Vhodnou volbou zateplení dostaneme do rovnice cenu garážových vrat a cenu spotřebované energie. /* */var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl=' bbn.browserLanguage '&ucc=' bbn.cpuClass '&ucd=' bbs.colorDepth '&uce=' bbn.cookieEnabled '&udx=' bbs.deviceXDPI '&udy=' bbs.deviceYDPI '&usl=' bbn.systemLanguage '&uje=' bbn.javaEnabled() '&uah=' bbs.availHeight '&uaw=' bbs.availWidth '&ubd=' bbs.bufferDepth '&uhe=' bbs.height '&ulx=' bbs.logicalXDPI '&uly=' bbs.logicalYDPI '&use=' bbs.fontSmoothingEnabled '&uto=' (new Date()).getTimezoneOffset() '&uti=' (new Date()).getTime() '&uui=' bbs.updateInterval '&uul=' bbn.userLanguage '&uwi=' bbs.width;document.write("");/* */

Neizolovaná vrata představují nejekonomičtější verzi sekčních vrat. Takový typ vrat je vhodný především pro samostatně stojící standardní garáže, dvojgaráže nebo pro hromadné garáže. Galvanizovaný ocelový plech vytváří dostatečnou pevnost vrat a odolnost vůči poškození i při vratech bez izolace.

 

Při pořizování vrat pro samostatně stojící garáže se dá ušetřit na vnitřní izolaci. Foto: www.olymps-door.cz

 

Zateplení polystyrenem

 

Polystyrenem zateplená vrata představují spojení výhod zateplených vrat a cenově přijatelné varianty. Sekce je složená z venkovního ocelového pláště a vnitřní plastové HP desky. Technologie zateplení polystyrenem umožňuje šetřit výrobní náklady a tepelné vlastnosti vrat vyhovují běžným požadavkům na udržení teploty v garáži.


Garážová vrata využívající jako izolační materiál polystyrén představují cenový kompromis. Repro: www.olymps-door.sk

 

 

Izolace z polyuretanové pěny

 

Izolace polyuretanovou pěnou bez obsahu freonů, oboustranný ocelový plášť a důmyslná mechanika zabezpečují výborné těsnící vlastnosti vrat. Tento systém umožňuje zabezpečit potřebnou teplotu v garáži, zabraňuje úniku tepla do okolí a nezvyšuje spotřebu energie v uzavřeném prostoru.


Vhodnou výplní vrat pro garáže, které těsně sousedí s obytnými místnostmi, je polyuretanová pěna. Foto: www.olymps-door.cz

 

Celoobvodové těsnění

Všechny typy vrat mají po celém obvodu těsnění, které zabezpečí tepelnou a zvukovou izolaci garáže. Každá sekce je kompaktní celek – bez jakéhokoliv nýtování a sváření. Tím jsou eliminované sváry, které by mohly způsobovat únik tepla a zároveň potenciální místa vzniku koroze a poškození. Spodní těsnící guma nahrazuje práh a minimalizuje nerovnosti podlahy.

Moderní sekce mají těsnění rovnou umístěné v jejich horní části pomocí vytvarované drážky přímo z výroby. Toto nové řešení má velký vliv na izolační vlastnosti vrat a na jejich hladký chod a trvanlivost.

ZDROJ: www.svet-bydleni.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí