zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Garážová vrata mohou ušetřit energii

23.06.2008
Obecné
Energie
Garážová vrata mohou ušetřit energii
Garážová vrata mohou významným způsobem přispět k úspoře energie. Vhodnou volbou zateplení dostaneme do rovnice cenu garážových vrat a cenu spotřebované energie.

Neizolovaná vrata představují nejekonomičtější verzi sekčních vrat. Takový typ vrat je vhodný především pro samostatně stojící standardní garáže, dvojgaráže nebo pro hromadné garáže. Galvanizovaný ocelový plech vytváří dostatečnou pevnost vrat a odolnost vůči poškození i při vratech bez izolace.

 

Při pořizování vrat pro samostatně stojící garáže se dá ušetřit na vnitřní izolaci. Foto: www.olymps-door.cz

 

Zateplení polystyrenem

 

Polystyrenem zateplená vrata představují spojení výhod zateplených vrat a cenově přijatelné varianty. Sekce je složená z venkovního ocelového pláště a vnitřní plastové HP desky. Technologie zateplení polystyrenem umožňuje šetřit výrobní náklady a tepelné vlastnosti vrat vyhovují běžným požadavkům na udržení teploty v garáži.


Garážová vrata využívající jako izolační materiál polystyrén představují cenový kompromis. Repro: www.olymps-door.sk

 

 

Izolace z polyuretanové pěny

 

Izolace polyuretanovou pěnou bez obsahu freonů, oboustranný ocelový plášť a důmyslná mechanika zabezpečují výborné těsnící vlastnosti vrat. Tento systém umožňuje zabezpečit potřebnou teplotu v garáži, zabraňuje úniku tepla do okolí a nezvyšuje spotřebu energie v uzavřeném prostoru.


Vhodnou výplní vrat pro garáže, které těsně sousedí s obytnými místnostmi, je polyuretanová pěna. Foto: www.olymps-door.cz

 

Celoobvodové těsnění

Všechny typy vrat mají po celém obvodu těsnění, které zabezpečí tepelnou a zvukovou izolaci garáže. Každá sekce je kompaktní celek – bez jakéhokoliv nýtování a sváření. Tím jsou eliminované sváry, které by mohly způsobovat únik tepla a zároveň potenciální místa vzniku koroze a poškození. Spodní těsnící guma nahrazuje práh a minimalizuje nerovnosti podlahy.

Moderní sekce mají těsnění rovnou umístěné v jejich horní části pomocí vytvarované drážky přímo z výroby. Toto nové řešení má velký vliv na izolační vlastnosti vrat a na jejich hladký chod a trvanlivost.

ZDROJ: www.svet-bydleni.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí