zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Azazelo tleská Bémovi

25.06.2008
Hluk
Azazelo tleská Bémovi
Nedávno Václav Havel přirovnal Prahu s její přebujelou výstavbou a dopravními kolapsy k rakovině státu. Primátor Bém zkoprněl, oblil ho hněv a exprezidenta přirovnal k Azazelovi z Mistra a Markétky, který "je klasický kverulant a poštívač".

Jak by se ale Bulgakovův popichovač popásl nad rozhodnutím magistrátu povolit rozšíření pražské magistrály v oblasti Pankráce? Jako by sám Azazelův Mistr zatměl mozky radním, kteří požehnali vybudování nových sjezdů k plánovanému osmipatrovému kolosu s hypermarketem, na jehož střeše má parkovat až osm set aut.

Když letos v únoru nařídil Městský soud pražské radnici, že musí do roka snížit v části magistrály hluk ze 70 naměřených decibelů na povolených 45, radní bědovali: To nemůžeme stihnout. A odvolali se k Nejvyššímu soudu.

Jak se ukazuje, nebyla to umíněnost, ale chladný kalkul. Zastupitelé nehrají o čas, ale bojují o zrušení průlomového soudního rozhodnutí. Právě jeho existence by mohla být rozhodující v žalobě, kterou proti "zhutnění" magistrály podal Atelier pro životní prostředí.

Radní dobře vědí, že vyvolají poprask. Přesto raději jdou na ruku vždy vděčným investorům než občanům sužovaným hlukem. Potměšilý Azazelo by jim pošeptal, že se stejným pohrdáním lidmi jejich předchůdci rozhodli o výstavbě samotné magistrály mrzačící město.

jiri.leschtina@economia.cz
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí