zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prodlouženo vyhlášení veřejné zakázky pro Pilotní poradenská a informační místa v oblasti nakládání s odpady

27.06.2008
Odpady
Prodlouženo vyhlášení veřejné zakázky pro Pilotní poradenská a informační místa v oblasti nakládání s odpady
Státní fond životního prostředí (SFŽP), který je zprostředkujícím subjektem Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), vyhlásil poptávkové řízení na Pilotní poradenská a informační místa (RPIM) pro technickou a organizační podporu implementace části prioritní osy č. 4 - pro oblast podpory 4.1, týkající se zkvalitnění nakládání s odpady.

Jedná se o druhé poptávkové řízení, kterým chce SFŽP získat do konce června dodavatele služeb pro další část sítě RPIM. První výběr dodavatelů byl směřován na podporu vzniku a rozvoje projektů pro zlepšování vodohospodářské infrastruktury, které je v OPŽP náplní prioritní osy 1. Tato místa s označením RPIM-1, fungují od letošního května v sedmi regionech soudržnosti - NUTS II.

Dodavatelé, kteří uspějí v novém poptávkovém řízení, zaměří své služby v krajích na podporu klientů, kteří svými záměry a projekty chtějí přispět ke snižování produkce odpadů, zvýšení využívání odpadů jako náhrady primárních přírodních zdrojů a k minimalizaci negativních vlivů na zdraví lidí a životní prostředí.

Zájmem SFŽP je, aby se ke spolupráci přihlásili instituce, které se nakládáním s odpady v regionech odborně zabývají a které mají zájem o poskytování služeb potenciálním žadatelům o dotace z OPŽP (zejména obcím).

Pilotní provoz RPIM-2 bude ukončen k 31. 12. 2008 a po jeho vyhodnocení bude rozhodnuto, jakým způsobem bude poradenská a informační podpora ze strany SFŽP v dalších letech zájemcům poskytována.

Zadávací dokumentace pro veřejnou zakázku malého rozsahu je k dispozici na webových stránkách a lhůta pro podání nabídek je prodloužena do 3. července do 13. hodin.

Autor: www.sfzp.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí