zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Základní školy dostaly titul za ekologii

02.07.2008
Obecné
Základní školy dostaly titul za ekologii

30. června 2008 publikovalo moravskoslezské vydání deníku MF Dnes zprávu o ocenění několika škol titulem Ekoškola. Převzaly jej z rukou ministra školství Ondřeje Lišky.  

Čtyři základní školy Moravskoslezského kraje, z toho dvě z Opavska, získaly mezinárodně certifikovaný titul Ekoškola a ve čtvrtek si zástupci těchto škol tento certifikát z rukou ministra školství Ondřeje Lišky převzali. Základní škola v Ostravě Hrabůvce na ulici Provaznické, v Havířově, Gorkého 1, ve Vítkově na Opavské ulici a v Hradci nad Moravicí - Žimrovicích, tak mají oficiálně doloženo, že ekologicky funguje nejen provoz školy, ale že i samy děti se snaží o minimální dopady školy na životní prostředí.

„Naše škola získala titul Ekoškola již před dvěma roky, takže jsme v tomto školním roce titul obnovovali. Museli jsme napřed splnit sedm kroků. Ten první byl, založit funkční tým z řad dětí, učitelů a správních zaměstnanců,“ popisoval vedoucí týmu žimrovické školy David Šrom.

O práci v týmu byl na této malotřídní škole takový zájem, že se do týmu přihlásila celá třetina dětí. „Staré sběrné krabice na plast, papír a hliník jsme nahradili novými, založili jsmemini zookoutek, kde chováme želvy, ryby a raky, a na školním pozemku vznikla naučná stezka i nový kompost. Abychom uspořili energie, lepili jsme za radiátory izolační fólie, nebo vyměnili obyčejné žárovky za úsporné,“ dodal Šrom.

Když splnili všechny kroky, napsali zprávu do sdružení Tereza, které stojí organizačně za projektem Ekoškola.
 
Zdroj: http://www.msmt.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí