zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vary mají letos trend lehce ekologický

09.07.2008
Obecné
Vary mají letos trend lehce ekologický

Karlovy Vary - Robert De Niro odjel, jeho kolega Randy Quaid posunul kvůli nemoci příjezd až na úterý a Bathory má za sebou světovou premiéru. Po hektickém začátku zavládla na 43. mezinárodním filmovém festivalu alespoň krátká klidnější chvilka.

Ale je tu už docela těsno, počet akreditovaných účastníků se přiblížil osmi tisícům a jen za první dva dny se prodalo přes 50 000 vstupenek. K novinkám patří lehce ekologický trend včetně zeleného koberce a nová červená sedadla ve Velkém sále paláce Thermal, podle Marka Ebena tak pohodlná, že v nich lze předstírat soustředěný zájem i na tříhodinovém psychodramatu. K tradici naopak patří sám Eben, moderátor vtipné noblesy, i jeho kolega Jiří Macháček, moderátor všedního dne a miláček davů, který včera sbíral gratulace k narozeninám.

Velká festivalová loupež Překvapivou jevištní show předvedli bratři Cabanové; přezdívá se jí velká festivalová loupež na druhou, protože hravý krimipříběh o ruské mafii pasoucí po festivalových soškách, kterou přelstí neohrožený parašutista Eben, se odehrál i ve skutečnosti. Modely autíček, které v představení hrají, totiž v noci před slavnostním startem kdosi ukradl.

Nejčastěji se tleská zábavným znělkám s laureáty minulých cen: Miloš Forman svou soškou drtí pilulky, rozespalý Danny De Vito jí umlčuje telefon, Harveymu Keitelovi pohmoždila nohu a Věra Chytilová slepuje její uprášené střepy.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí