zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lotus usmiřuje ekology, přichází s Eco Elise

13.07.2008
Obecné
Lotus usmiřuje ekology, přichází s Eco Elise

Lotus se velmi často snaží být průkopníkem. Chce jím být i v nastupující éře ekologických aut. Ačkoliv se již nyní nedá říct, že by jeho auta byla v kategorii sporťáků nějak extrémně užraná, Lotus chce být lepší.

Nové Eco Elise přijde s několika pro planetu jistě pozitivními detaily. Důležité je snížení již tak muší hmotnosti o dalších 32 kilo. V řádech okolo tuny, ve kterých se Elise pohybuje, jde o značné číslo. Díky tomu bude mít ekomodel lepší dynamiku než sériový Elise S.

I v řízení spotřeby hodlá Lotus ujít nějaký krok dopředu. Na střechu instaluje solární panely, jejichž výroba si sice o ekologii může nechat leda zdát, jejich přínos při napájení přístrojů ale omezí spotřebu benzínu, protože šťáva do palubních přístrojů bude moct jít právě z tohoto zdroje.

Eco Elise dostane i nový displej, který bude řidiči ukazovat ideální, respektive ekonomický bod přeřazení tak, aby byla spotřeba co možná nejnižší.

V ekologickém tažení nakonec budou důležité i výrobní materiály. Na interiér tak bude možné použít kupříkladu jutu a eko vlnu, na vnější laky zase budou použity barvy založené na vodě, které tolik neobtěžují prostředí rozpouštědly.

Ekologický koncept uvidíme v reálu na autosalonu v Londýně.

34225
34226
34227
34228
34229

http://www.auto.auto-news.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí