zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy ČR získaly další certifikát ekologického hospodaření v lesích

11.07.2008
Les
EMS
Lesy ČR získaly další certifikát ekologického hospodaření v lesích

Po úspěšném absolvování certifikace trvale udržitelného hospodaření v lesích dle systému PEFC (Pan European Forest Certification) získaly Lesy České republiky, s. p., další mezinárodně uznávaný certifikát FSC (Forest Stewardship Council) pro lesní hospodářský celek Žehrov na Lesní správě Nymburk. Získání certifikátu potvrzuje, že na svěřeném státním majetku hospodaříme ekologicky šetrným způsobem i dle uvedeného standardu.

„Získání toho certifikátu je pro nás dalším signálem našim partnerům i veřejnosti o tom, že v našich lesích hospodaříme ekologicky šetrným způsobem“, řekl Ing. Jiří Černík, výrobně-technický ředitel Lesů České republiky, s. p. „Jedná se zatím o jedno takto certifikované území. V letošním roce předpokládáme zahájení certifikačního auditu FSC na lesní správě Mělník“, dodal Černík.

Certifikační systém FSC vznikl v roce 1993 z iniciativy zástupců mezinárodních ekologických organizací, velko- i maloobchodníků se dřevem, lesníků, dřevozpracujícího průmyslu, sdružení domorodých obyvatel, odborů a certifikačních organizací z celého světa. Základní myšlenkou organizace FSC je podporovat environmentálně odpovědné, sociálně přínosné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů celého světa, a tím napomoci chránit mizející, ohrožené a devastované světové lesy. Získáním prestižního celosvětově platného certifikátu FSC je stvrzeno, že vlastník lesa hospodaří podle striktních ekologických, ekonomických a sociálních standardů. Certifikát FSC je pro podnik prestižním oceněním a zpravidla umožňuje lesnímu podniku lépe zhodnotit dřevo na trhu. Vlastník certifikovaného lesa má právo používat pro dřevo ze svého lesa logo, které ho odliší od dřeva, které pochází z lesa, kde se zatím šetrně nehospodaří. Cena certifikace systémem FSC se liší v závislosti na rozloze lesního majetku a výběru certifikační firmy. Její cena se pohybuje v rozpětí od 0.10 do 1 EUR/ha/rok. (zdroj: www.czechfsc.cz)

Lesy České republiky, s. p., jsou kromě certifikátu FSC také držiteli certifikátu trvale udržitelného hospodaření v lesích dle systému PEFC (Pan European Forest Certification) na 100 % spravovaného území. Bližší informace o tomto systému lze získat na www.pefc.cz.

Bližší informace:

Bc. Radek Drahný, tiskový mluvčí Lesy České republiky, s. p.

tel.: 724 623 858

e-mail: mluvci@lesycr.cz


Zdroj: Lesy České republiky
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí