zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nakládání s odpadem může přinést užitek i zábavu

13.07.2008
Odpady
Nakládání s odpadem může přinést užitek i zábavu
Společnost Copacking Service s.r.o. výrobce marketingových a spotřebních obalů s výrobní linkou ve Zruči nad Sázavou se rozhodl spojit problematiku nakládání s odpadem z výroby a společensky prospěšných aktivit. Na podnět vlastních zaměstnanců Copacking vytvořil projekt spolupráce s místními základními a mateřskými školami.

„Při každé výrobě je běžné, že vzniká určité množství odpadu v podobě odřezků, výseků nepovedených vzorků a podobně. Naše zaměstnankyně ve Zruči nad Sázavou přišly samy s návrhem, jak tyto zbytky zužitkovat," vysvětluje originální nápad Jan Vrátil, ředitel společnosti Copacking Service.

Aby neležel papírový odpad (kartony) ladem a jen tak bez užitku se nevyhazovaly (byť do tříděného odpadu), vymyslely zaměstnankyně - maminky praktičtější využití. Zbytky z výroby papírových obalů byly nabídnuty místní školce. Učitelky i děti byly nadšené a pustili se do výroby různých obrázků a skládaček. Když přinesli své výtvory s poděkováním ukázat zástupcům společnosti, rozhodl se management Copacking Service podpořit a potěšit i jiné školky v regionu Zruče nad Sázavou.

V současné době putují vzorky a odřezky z výroby do dvou mateřských škol ve Zruči nad Sázavou, mateřské školy v Hulicích, základní školy Kácov a také Dětského domova ve Zruči nad Sázavou.

„Spolupráci považujeme za velmi prospěšnou a těší nás, že naši zaměstnanci jsou takto kreativní. Provozovatelé škol mohou díky našim materiálům ušetřit prostředky za nákup papírů na kreslení a tvůrčí aktivity, děti mají zábavu a radost ze svých výtvorů a Copacking tím o trochu snižuje množství odpadu, který by jinak bez dalšího užitku šel na recyklaci," dodává Ing. Vrátil.

www.copacking.eu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí