zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Expo se hovoří o ekologii

12.07.2008
Obecné
Na Expo se hovoří o ekologii

Zaragoza. „Ekologická otázka, život člověka ve světě,“ to je téma třídenního mezinárodního kongresu, který na výstavě Expo v Zaragoze pořádá Svatý Stolec. V jeho pavilónu ho včera dopoledne zahájil předseda papežské rady Justicia et Pax, kardinál Renato Martino. Podle organizátorů má být tato akce odpovědí „z pohledu křesťana, na otázky, které si člověk klade v souvislosti se současným vývojem světa a osudu věcí a lidstva.“ Tématem pavilonu Svatého Stolce na Expo v Zaragoze je voda.
O ekologii hovoří Francesco Viola, profesor filosofie práva z univerzity v Palermu:

„Vztah mezi člověkem a přírodou je dnes zásadním tématem. A je to hlavní téma také pro setkání a pro Expo. Jde o to, překonat dichotomii minulosti, zejména modernismu, která člověka a přírodu postavila proti sobě, jako subjekt a objekt, jako tělo a ducha, a která vlastně oddělila jsoucna patřící do jednoho velkého světa Stvoření. Postavila jedno proti ostatním a v důsledku toho chránila ono jedno tím, že poškozovala druhé.
Zároveň je však třeba vyhnout se nebezpečí toho, že by ono rozdělení z minulosti přešlo do postoje v němž by se všechno považovalo za stejně hodnotné a následně by se všechno považovalo za povolené. Myslím, že Svatý Stolec bojuje právě za dobré soužití rozdílného kosmosu, protože aby byla zachována rozdílnost je potřeba zachovat význam věcí.“

http://www.radiovaticana.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí