zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Křesťanský Woodstock uvítal papeže

21.07.2008
Obecné
Křesťanský Woodstock uvítal papeže

- Benedikt XVI. vyjádřil znepokojení nad změnami klimatu a konzumní společností

- Oběti zneužívání se zatím omluvy nedočkaly

AUTOR: Tereza Beniaková

Statisíce mladých křesťanů na Světových dnech mládeže v australském Sydney se konečně dočkaly. Po čtyřdenním čekání před ně včera předstoupil papež Benedikt XVI.

Před stopadesátitisícovým obecenstvem mluvil o svém znepokojení z "jizev", které lidstvo ve své nenasytnosti vytváří na planetě zemi. Naopak hluboce na něj zapůsobila krása planety, jak ji viděl při svém letu do Austrálie: "Je to jako kdyby člověk uviděl záblesky příběhu stvoření země: světlo a tma, slunce a měsíc, voda, země a živí tvorové."

Jizvami podle hlavy římskokatolické církve není postižena pouze naše planeta, ale také lidská společnost. Mezi hlavní viníky papež zmínil závislost na alkoholu a drogách, násilí a nemravnost. A na závěr pak varoval mladé katolíky: "Nenechte se ošálit těmi, kdo ve vás vidí jen další konzumenty".

Papežovo zaměření na životní prostředí a nebezpečí konzumní společnosti koresponduje s nedávno zveřejněným, rozšířeným seznamem smrtelných hříchů. Letos v březnu na něj Vatikán přidal znečišťování prostředí i shromažďování přílišného majetku.

Kráceno

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí