zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Premiér Topolánek ocenil práci Ministerstva životního prostředí

25.07.2008
Obecné
Premiér Topolánek ocenil práci Ministerstva životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí dnes navštívil předseda české vlády Mirek Topolánek. Spolu s ministrem životního prostředí Martinem Bursíkem a vedením resortu probrali celou řadu témat týkajících se ochrany klimatu, dopravních staveb, zjednodušení legislativy životního prostředí, znečištění ovzduší, organizačních a personálních otázek, apod. „Oceňuji především to, že se Martinu Bursíkovi podařilo stabilizovat organizačně i personálně resort v nelehké situaci, v níž ho přebíral,“ zdůraznil předseda vlády Mirek Topolánek.

„Ministerstvo životního prostředí řeší obrovské množství témat, která jsou kontroverzní, mediálně zajímavá a politicky citlivá. Cením si toho, jak je Martin Bursík schopen tato témata komunikovat nejen u veřejnosti, ale i ve vládě a že je schopen nalézat cesty k řešení, kompromisy, které ale nenarušují podstatu věci,“ pokračoval předseda vlády.

Premiér pochválil také systémové změny, které MŽP provedlo v zadávání projektů vědy a výzkumu a zdůraznil jako jeden ze zásadních úspěchů odblokování Operačního programu Životní prostředí a financování vodohospodářské infrastruktury.

Diskuse se týkala i budoucích kroků ministerstva, především ochrany klimatu. „To je jednoznačná priorita resortu do konce funkčního období vlády. V září představíme vládě novou klimatickou politiku pro Českou republiku a v příštím roce povedeme jednání Evropské unie o klimaticko-energetickém balíčku a také jménem EU globální jednání o nové klimatické dohodě,“ znovu zopakoval ministr životního prostředí Martin Bursík.

Martin Bursík a Mirek Topolánek se krátce zastavili i u odpadové legislativy, novelizace geologických zákonů, dopravních staveb či emisí z dopravy, hovořili také o problematice Národního parku Šumava. „Diskuse o Šumavě je před krajskými volbami velmi vzrušená. Nicméně přístupem MŽP, jak ho dlouhodobě sleduji, je nabídnout plán řešení pro všechny zainteresované hráče na odborném základě,“ ocenil premiér Topolánek.

 

Premiér dostal od Martina Bursíka při své návštěvě darem fotovoltaickou nabíječku pro mobilní telefon a další elektronická zařízení a knihu „Krajina Krkonoš v proměně staletí“.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí