zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odstartovalo druhé kolo evropského programu LIFEplus

28.07.2008
Obecné
Příroda
Odstartovalo druhé kolo evropského programu LIFEplus

Od 15. července mohou zájemci předkládat návrhy pro druhé výběrové kolo evropského programu LIFE [1].  Výzva pro podávání projektů je otevřená do 21. listopadu 2008. Žádosti se budou předkládat na národní kontaktní místo (Ministerstvo životního prostředí), ale hodnocení a výběr projektů se již uskuteční na evropské úrovni v Bruselu (Generální ředitelství Evropské komise pro životní prostředí).Oprávněnými žadateli jsou státní instituce, agentury, asociace, firmy, jednotky územní samosprávy, malé a střední podniky, univerzity, výzkumná centra a nevládní organizace. [2] 

Formulář bude zveřejněn na webových stránkách LIFE . Pro zájemce uspořádá Evropská komise semináře, kde je připraví na způsob, jak správně připravit projekt a podat žádost. Zájemci si také mohou zajistit odběr novinek o programu – LIFE News. Zajímavé a úspěšné projekty pro inspiraci najdete zde.

Poznámky:

[1]  Program LIFE slouží jako finanční nástroj Evropské komise pro životní prostředí. Byl schválen na celé sedmileté období 2007 – 2013 a skládá se ze tří prioritních oblastí. První je LIFE příroda a biodiverzita, v jejímž rámci bude poskytována podpora na zavádění směrnic o ochraně biotopů a divokých ptáků a na zvýšení znalostí "potřebných pro rozvoj, hodnocení a monitorování evropské politiky týkající se přírody a biodiverzity a legislativy". Druhou hlavní oblastí programu je LIFE politika a správa v oblasti životního prostředí a třetí prioritou je LIFE informace a komunikace o otázkách týkajících se životního prostředí. Obecně je program LIFE velice úzce navázán na 6. Akční program pro životní prostředí, který byl vypracován na období 2002 – 2012.

[2]  V roce 2007 byla pro ČR vyčleněna pro LIFE indikativní alokace ve výši cca. 3,5 mil EUR (přes 108 mil. Kč), pro rok 2008 by to mělo být 4,117 mil. EUR. Velikost podpory projektu z programu LIFE bude do 50 % uznatelných nákladů. Ve výjimečných případech je možné získat podporu ve výši až 75% uznatelných nákladů (pro prioritní druhy a stanoviště v rámci pilíře LIFE Nature and Biodiversity).
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí