zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologických zásilek přibývá

28.07.2008
Obecné
Ekologických zásilek přibývá
Zájem o ochranu životního prostředí roste. Dva měsíce od oficiálního spuštění nové služby Gogreen zaznamenává společnost DHL Express rostoucí poptávku po "ekologickém" doručování. Zákazník díky ní může aktivně pomáhat k ochraně životního prostředí podporou vybraných projektů vedoucích ke snižování emisí oxidu uhličitého. V současné době využívá této možnosti v České republice 20 stálých klientů - byly odeslány již stovky zásilek.

Tyto zásilky využívají stejné přepravní sítě jako běžné zásilky, avšak za 2% příplatek k přepravní ceně získá klient možnost přispět na ekologické projekty a současně obdrží Certifikát o eliminaci oxidu uhličitého vzniklého přepravou jeho zásilek. Zásilka dorazí v požadovaném čase jako jiné zásilky. Na snižování ekologické zátěže spolupracuje společnost DHL s řadou ekologických společností a organizací. V sedmi evropských státech, kde byla služba zavedena v průběhu roku 2007, dosáhl počet zásilek využívajících služby Gogreen téměř 90 tisíc.

Získané prostředky podpoří ekologicky prospěšné projekty ve světě i u nás. Podle průzkumu DHL na českém trhu se podstatná část zákazníků zajímá o dopady jejich činností na životní prostředí.
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí