zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Wincanton získal nájemní smlouvu na ekologický park

28.07.2008
Obecné
Wincanton získal nájemní smlouvu na ekologický park
Společnosti ProLogis a Wincanton uzavřely novou nájemní smlouvu na logistický park v Úžici. Pronájem se týká 2400 m2 plochy, oznámil ProLogis v červnu.
Distribuční centrum v Úžici splňuje podle vyjádření společnosti ProLogis vysoké ekologické nároky. Spotřebu energie snižují například neprodyšné stěny, úsporná světelná zařízení nebo využívání obnovitelných zdrojů energie a odpadní vody. Areál zahrnuje i relaxační zóny a cyklistické stezky pro zaměstnance. Park je umístěn ve strategicky výhodné lokalitě u dálnice D8, několik kilometrů od hlavního města.
„ProLogis Park Úžice je první distribuční centrum ve střední a východní Evropě, které vzniklo v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje,“ řekl viceprezident ProLogis pro Českou republiku a Slovensko Jakub Pelikán. „Stále více společností na celém světě bere v úvahu dopad své obchodní činnosti na životní prostředí. ProLogis má za cíl stát se klíčovým hráčem na poli výstavby a designu projektů v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje. Park v Úžici tak slouží jako příklad moderního distribučního centra svého druhu ve střední Evropě. Klienti zde mají možnost výrazně snížit provozní náklady a zároveň tím přispět ke zlepšení životního prostředí,“ řekl dále.
Dvě budovy jsou v Úžici již hotovy
ProLogis Park Úžice sestává ze dvou budov, které poskytují více než 50 tisíc m2 moderních skladovacích a kancelářských prostor. V současnosti jsou ve výstavbě další dvě budovy s plochou 46 tisíc m2. Po úplném dokončení bude mít areál k dis-pozici sedm budov o celkové rozloze 168 300 m2.
Ke konci března ProLogis v České republice vlastnil, spravoval nebo budoval pět distribučních parků o celkové rozloze téměř 600 tisíc m2 průmyslových prostor.

www.prologis.com
www.wincanton.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí