zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V okolí Žlutých lázní si stěžují na hluk

29.07.2008
Hluk
V okolí Žlutých lázní si stěžují na hluk

Podolí - Hluk z koncertů a diskotéky ve Žlutých lázních nedá spát lidem po obou březích řeky kolem Žlutých lázní.

„Když je večer koncert, hlučel určitě přes desátou a je to slyšet až k nám do bytu,“ říká jeden z obyvatel nedaleké Podolské ulice Milan Janura. Podobné stížnosti zaznívají i od obyvatel Zlíchova, který leží na protějším břehu Vltavy.

To, že by překračovali hluk po 22. hodině, odmítá společnost Taiko, která areál lázní provozuje. „Nehlučíme, respektive, snažíme se být hluční co nejméně,“ řekla mluvčí společnosti Hana Jurášková. Společnost navíc před letošní sezonou provedla řadu opatření, které mají hluk snižovat. „Zasklili jsme tančírnu i bar, koncerty končí vždy do 22 hodin, diskotéky probíhají v uzavřených prostorách,“ dodává Jurášková.

Hluk se snaží společnost měřit. „Máme vlastní hygieničku, která nám tu měří hluk, a zatím jsme žádné překročení nenaměřili,“ uvádí Jurášková.

Stížnost na hluk z koncertů po 22. hodině doputovala i k hygienikům. „Stížnost jsme dostali, ale bylo to po skončení akce, takže na měření bylo pozdě,“ vysvětluje Ludmila Čerňanská z pražské hygienické stanice. Přesto hygienici kontaktovali společnost Taiko a na možný hluk je upozornili.

S měřením v okolí lázní mají hygienici ještě jeden problém. „Přes den se nedá objektivně měřit, protože je tu hluk z dopravy,“ upřesňuje Čerňanská. Hygienici tak sledují program a připravují se na kontrolu večerních produkcí.

Lidé z okolí si však stěžují i na radnici Prahy 4. Letos prověřují zatím dvě oznámení, tedy stejně jako jiné roky.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí