zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Českokrumlovští obyvatelé protestují proti výstavbě vodáckého kanálu

30.07.2008
Voda
Českokrumlovští obyvatelé protestují proti výstavbě vodáckého kanálu

ČESKÝ KRUMLOV - Obyvatelé lokality U Rechlí v Českém Krumlově protestují proti připravované výstavbě vodáckého kanálu. Organizátor petice Pavel John dnes řekl, že místní obyvatelé mají obavy z neukázněných turistů.


Nečekaně silné emoce vyvolal plán na stavbu vodáckého kanálu v Českém Krumlově, proti projektu se rozhodně postavili obyvatelé dotčené lokality. Sportoviště jim nevadí, ale bojí se dalšího návalu neukázněných turistů. Jejich obavy podporují i statistiky městské policie, podle kterých jsou za většinu konfliktů odpovědní právě vodáci.

Vodácký areál podobný těm v pražské Troji nebo u Českých Budějovic by měl vyrůst v okrajové části Českého Krumlova U Rechlí, tedy kryté lávky přes Vltavu. Organizátor petice Pavel John uvedl jako důvod protestu, že vodáci jsou příliš hluční. Kanál chtějí sportovci paradoxně proto, že v létě nemohou na řece přeplněné vodáky trénovat. Miroslav Partl ze Sportovního klubu Vltava petici nechápe, vodácký klub se zabývá sportovní činností a s turisty nemá téměř nic společného.

Petici přesto podle jejího organizátora podepsali všichni místní obyvatelé. Podle nich by do blízkosti jejich domů přitáhlo další vodácké výpravy. Jak říká Milena Staňková, kanál nevadí, vadí ale další hospoda. Městské policejní statistiky obavy místních podporují, v letní sezóně jsou za většinu výjezdů strážníků odpovědní právě vodáci. "Spoluobčané by měli mít právo se k tomu vyjádřit," myslí si starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička (ODS).

Sportovci však mají pro svůj areál už prakticky všechna povolení, nyní čekají pouze na peníze z Evropských fondů. Organizátoři petice chtějí se svými námitkami seznámit i úředníky, kteří dotace přidělují.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí