zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škoda Holding - Metro 6Mt

05.08.2008
Obecné
Energie
Škoda Holding - Metro 6Mt

Metro 6Mt

  • ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o.

Úspěšné modernizace souprav pro pražské metro jsou významným milníkem ve vývoji kolejových vozidel MHD ve společnosti ŠKODA TRANSPORTATION.

Získané zkušenosti byly uplatněny v novému vozidle vyšší kvality. Jako základní stavební prvek byl zvolen motorový řídící vůz délky 20 m.

Skříň z nerezové oceli

Pro stavbu skříně byl použit systém diferenciální stavby z oceli o vyšší mezi kluzu a zvýšenou odolností proti korozi v kombinaci s nerezovou ocelí pro vnější opláštění a vlnitou podlahu. Nerezová stavba má proti hliníkové integrální konstrukci své výhody – umožňuje větší variabilitu při změně rozměrů vozové skříně, opravy jsou technologicky jednoduché a proveditelné v opravárenském závodě. Hmotnosti hrubé stavby nerezové a hliníkové integrální skříně jsou srovnatelné.

Metro 6Mt

Metro 6Mt

Moderní pohon

Koncepce pohonu na bázi asynchronních trakčních motorů a IGBT měničů v technologii SKiiP je provedena v souladu se světovým trendem v tomto oboru. Trakční kontejner obsahuje čtyři individuální trakční napěťové střídače, každý napájí jeden asynchronní motor s kotvou nakrátko.

Působivý vzhled

Značná pozornost byla věnována tvarovému a barevnému řešení exteriéru a interiéru. Výrazným prvkem je oválný tvar čelního skla, zdůrazněný jemnou průběžnou hranou. K příjemnému dojmu z interiéru přispívají jak nově použité materiály, tak i barevné a tvarové řešení.

ZDROJ: www.skoda.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí