zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické řešení příměstké dopravy - City Elefant

12.08.2008
Obecné
Energie
Ekologické řešení příměstké dopravy - City Elefant

Příměstská jednotka CityElefant

  • ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o.

Dvoupatrové elektrické jednotky řady 471 jsou určeny pro rychlou příměstskou dopravu.

Dvoupatrové elektrické jednotky řady 471, vyráběné ve spolupráci sesterských společností ŠKODA TRANSPORTATION a ČKD VAGONKA, jsou určeny pro rychlou příměstskou dopravu na tratích elektrifikovaných napětím 3 kVss. Jsou složeny z motorového vozu (471), vloženého (071) a řídícího vozu (971).

Moderní konstrukční řešení

Skříň vozu je vyrobena z velkoplošných hliníkových profilů. Pojezdová část motorového vozu jednotky je tvořena dvěma dvounápravovými podvozky s individuálním pohonem náprav asynchronními trakčními motory zapojenými do dvojité hvězdy. Pro trakční měniče jsou použity moduly IGBT s kapalinovým chlazením.
Konstrukční rychlost vozu je 160 km/h, stávající provedení je dodáváno pro rychlost 140 km/h.

Předměstská jednotka řady 471

Předměstská jednotka řady 471

Moderní řízení

Počítačové řízení umožňuje vícenásobné vedení vlaku složeného ze až tří ucelených jednotek, tj. 8 ÷ 12 vozidel. V závislosti na možnostech tratě lze použít systém automatického vedení vlaku (AVV).

Komfortní a praktický interiér

Interiér elektrické jednotky řady 471 je přizpůsoben pro cestující se sníženou pohyblivostí. Ačkoliv jsou jednotky ř. 471 řešeny jako nízkopodlažní, přední nástupní prostor je navíc vybaven i zdvihací plošinou. V patře motorového vozu je oddíl 1. vozové třídy, poskytující u daného typu vlaku nevídaný cestovní komfort.

ZDROJ: ŠKODA HOLDING
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí