zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava rostlin na Vodním hradě

02.08.2008
Příroda
Výstava rostlin na Vodním hradě

BUDYNĚ NAD OHŘÍ - Spolu s country festivalem a poutí budou mít tento víkend návštěvníci Budyně nad Ohří možnost navštívit také výstavu řezaných a hrnkových květin.


Výstavu pořádá Český zahrádkářský svaz Budyně nad Ohří pod záštitou města. Budyňští zahrádkáři mají s pořádáním výstavy bohaté zkušenosti, jedná se již o 16. ročník a tak, kdo přijde jistě neprohloupí. K vidění budou růže, mečíky, jiřiny, zelenina nebo také kaktusy střední a jižní Ameriky jen a pouze tuzemských pěstitelů.


O aranžmá se stará květinářsko - aranžérská firma ANETTE z Klapý, která je se svými "modely" známá daleko za hranicemi litoměřického okresu.


Výstava se koná v budyňském vodním hradě a začátek spojený s vernisáží je již zítra, v pátek 1.8. v 9 hodin. Vstupné činí pouhých 25,- Kč. Návštěvníci pouze musí během hudebního festivalu počítat s nutností vstupu do hradu zadním vchodem.


Návštěvníkům výstavy budou po celý víkend k dispozici odborníci z řad botaniků, kteří budou po celou dobu ochotně zodpovídat dotazy pěstitelů na téma hnojení, škůdci, ochrana rostlin apod. V pátek to bude Ing. Miroslav Kalina CSc., v sobotu pak Ing. Jiří Bouma a v neděli Josef Tichý, který bude zodpovídat dotazy pěstitelů vinné révy a drobného ovoce.


Návštěvníci také budou mít možnost shlédnou výstavu místních včelařů a myslivecké sdružení "BORA" Vrbka si připravilo výstavu trofejí zvěře. Během výstavy také probíhá soutěž o nejlepší kolekci rostlin.


Autor / zdroj: Pavel Beránek
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí