zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Revoluce v balení elektroniky

11.08.2008
Odpady
Revoluce v balení elektroniky
Švédská nadnárodní obalová společnost uzavřela distribuční kontrakt na dodávky obalů AirPaq do Evropy. Na český trh tyto obaly uvádí česká pobočka firmy NEFAB z Rudné u Prahy. Jedná se o revoluční obal, který má ambice do několika let nahradit pro většinu aplikací dosud používaný EPS-polystyren. Ten je v balení spotřební elektroniky standardem, ale stále větší problémy působí jeho recyklace a negativní dopad na životní prostředí. Obaly AirPaq mají celou řadu výhod, mimo jiné mnohem menší objem ve složeném stavu, nižší pořizovací cenu a šetrnost k životnímu prostředí.

Airpaq využívá jen mimum materiálu a přitom poskytuje vynikající ochranu produktů, lepší než EPE nebo EPS. Použité materiály jsou recyklovatelné, mohou být v antistatickém provedení. Airpaq je odolný vůči vlhkosti, může nést jakýkoliv potisk, při změně designu není třeba nová forma ani vysekávací nástroj. Novinka přináší velké úspory při přepravě a skladování - fixace jsou dodávány nenaplněné vzduchem (nenafouknuté) a především je možné použít menší kartonovou krabici, často nižší gramáže. Pro naplnění vzduchem pak stačí tlak kompresoru pouhých 0,07 Mpa. Koncový spotřebitel určitě ocení minimální náklady při likvidaci použitých obalů, resp. možnost jejich recyklace.

Fixace Airpak si proto velmi rychle našly svoje zákazníky. Už delší dobu je používají firmy jako například Benq, Hewlet-Packard, Philips, Sony nebo Siemens. Blíže - www.airpaq.eu.
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí