zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ferrero proti kácení deštných pralesů

09.08.2008
Obecné
Les
Ferrero proti kácení deštných pralesů
 

Firma Ferrero se chlubí výrobou známé Nutelly. Již brzy bez palmového oleje, který měl z důvodu zakládání dalších plantáží, na svědomí zánik deštných pralesů v Indonésii.

Itálie — Greenpeace spustilo před několika dny cyberpetici vyzývající italskou firmu Ferrero, která ve velkém využívá palmový olej k výrobě řady pochoutek, mezi které patří např. Nutella či Ferrero Rocher, aby se přidala k moratoriu na přeměnu pralesů a rašeliništ na palmové plantáže.

S obrovskou radostí vám nyní můžeme oznámit, že máme dnes všichni důvod k oslavě našeho úspěchu. Podařil se další krok v ochraně indonéských deštných pralesů a rašelinišť – a tím i zároveň jak místních ohrožených druhů a samozřejmě také klimatu.

Průmysl palmového oleje se svými stále se rozšiřujícími se plantážemi je pro deštné pralesy Jihovýchodní Asie jednou z největších hrozeb.

Ferrero, člen Kulatého stolu o udržitelném palmovém oleji dlouho nechtěl podpořit moratorium na další odlesňování Jihovýchodní Asie, v jehož čele stojí firma Unilever.

Greenpeace v Itálii tak vyslalo své posly a více než 10 000 jejich příznivců a řada dalších z celého světa zaslala firmě Ferrero e-maily požadující vyhlášení moratoria. Ferrero, které má řadů světoznámých značek,  zareagovalo na tento mezinárodní tlak ze strany svých spotřebitelů a oznámilo, že se připojuje k moratoriu na přeměnu lesů a rašelinišť na palmové plantáže.

ZDROJ: Greenpeace

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí