zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Školení poradců OPŽP bude otevřeno pro více zájemců

07.08.2008
Obecné
Školení poradců OPŽP bude otevřeno pro více zájemců
Pilotní ověřování projektu certifikovaného vzdělávání poradců Operačního programu Životní prostředí (OPŽP), jehož příprava a realizace začala téměř před rokem, bude během prázdnin ukončeno.

Jelikož předpokládáme, že více než 500 osob vzdělávání úspěšně dokončí a další stovky již projevily zájem, budeme po ukončení a vyhodnocení pilotního ověřování ve vzdělávání poradců pokračovat. Během podzimu letošního roku otevřeme všem zájemcům dlouhodobý systém certifikovaného vzdělávání OPŽP.

Aktuální stav projektu

Na konci loňského roku jsme vybrali dodavatele akreditovaného e-learningového vzdělávání, úspěšně jsme provedli formální kontrolu téměř 600 podaných žádostí a vytvořili vyhledávací aplikace seznamu úspěšných absolventů tohoto vzdělávání. První zájemci, konkrétně z oblasti ochrana přírody a krajiny, aktivně vstoupili do e-learningového vzdělávání.

Na začátku letošního roku jsme otevřeli vzdělávání pro zájemce o ostatní oblasti. V současné době již jsou realizovány tři ze čtyř vzdělávacích modulů, zbývající modul bude spuštěn během měsíce srpna. Celé vzdělávání a tím i pilotní ověřování bude ukončeno k 31. srpnu letošního roku.

„V průběhu realizace projektu jsme museli posunout harmonogram pilotního ověřování a rovněž jsme drobně změnili nastavení celého projektu," uvedl náměstek úseku projektové přípravy a kontroly Státního fondu životního prostředí ČR Leo Steiner. Změny v nastavení zahrnují otevření širšímu okruhu zájemců o toto certifikované vzdělávání, přesně definovanou veřejnou prezentaci úspěšných absolventů a zajištění dlouhodobé udržitelnosti. „Výsledkem naší snahy je odstranění všech rizik, které se během pilotního ověřování objevily a rovněž zajištění udržitelnosti, tzn. zahájení systémového vzdělávání moderní metodou e-learning," doplnil Leo Steiner.

Další informace o této aktivitě budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách OPŽP, kde se po ukončení vzdělávání první skupiny objeví i odkaz na databázi úspěšných absolventů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí