zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V indické Mumbaji nařídili vonět skládky

19.08.2008
Odpady
V indické Mumbaji nařídili vonět skládky

Mumbaj - Radnice šestého největšího města světa nařídila svým popelářům každý den po gigantické městské skládce rozprašovat obrovské množství bylinné voňavky. Děje se tak již půl roku a odhaduje se že bylo spotřebováno 42 000 litrů voňavky.

V Mumbaji (dříve Bombaj) žije přes 18 milionů lidí. Každý den na její otevřenou skládku přijde 8 a půl tisíce tun odpadu. Těsně u skládky nebo v ní žije půl milionu lidí. Na začátku roku obyvatelé několika městských čtvrtí protestovali proti děsivému zápachu, město jim vyhovělo po svém.

Indická města řeší odpad jako ve středověku. Hromady a skládky se tvoří na každém volném místě, odpad je zásadně netříděný a tudíž se zápach stále zhoršuje. Skládka je plná toxických látek a nemocí, v podstatě celý den se jí přebírají tisíce lidí a roznášejí městem ty nejhorší infekce.

Podle ekologů je rozprašování voňavky větší problém než samotná skládka. "Parfémování pomohlo. Obyvatelé si už nestěžují. Budeme pokračovat, dokud nebude navrženo dlouhodobé řešení," říká však městský inženýr A Karim.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí