zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hnutí DUHA na festivalu v Trutnově: EkoBioGraf

22.08.2008
Obecné
Hnutí DUHA na festivalu v Trutnově: EkoBioGraf

Zajímavé filmy, hosté, přednášky a diskuse – každý den na jiné téma –, takový bude program EkoBioGrafu, se kterým na open air music festival v Trutnově tento víkend přijede Hnutí DUHA.

Stříbrný stan s logem Hnutí DUHA ve tvaru zeleného kruhu vyroste v prostoru festivalového 'tábora neziskových organizací'. Bude otevřen všem zájemcům každý den. Během jednotlivých dní se návštěvníci dozví více o:

·        domácích biopotravinách z českého ekologického zemědělství (BioPátek)

·        uhelných dolech, které převracejí českou krajinu vzhůru nohama, a energetice vůbec (Energetická sobota)

·        zda je lepší kácet, či nekácet divoké pralesy v národních parcích (Lesní neděle).

Pátek bude ve znamení bio. V EkoBioGrafu bude řeč o biopotravinách z ekologického zemědělství – a nezdravém superjídle. Lenka Kaspříková bude povídat, proč Hnutí DUHA hledá českou buchtu. Kino nabídne film Super Size Me o osudu člověka, který se celý měsíc stravoval jen u McDonald’s, a pověstný Český sen.

V sobotu přijde na řadu žhavé téma: energie. EkoBiograf Hnutí DUHA nabídne filmy, které vyprávějí o osudu Mostecka, kde uhelné doly převracejí naruby krajinu i životy: legendární Ropáky – absolventský film Jana Svěráka – či dokumentární Kamenolom boží, který představuje pitoreskní mozaiku místních postav, a samozřejmě Štěstí. Jana Kubáňová z Hnutí DUHA bude vyprávět o tom, jak se Horní Jiřetín a Černice brání vystěhování a zbourání.

Lesní sobota je ve znamení divoké přírody. Blok bude věnován dlouholetému sporu, zda těžit, či netěžit dřevo v národních parcích. Na programu je dokumentární film Kalamita aneb Srdečný pozdrav od Šumavy k Tatrám s Jaroslavem Duškem v roli průvodce – lesníka. Po něm bude následovat beseda se Zdeňkem Poštulkou z Hnutí DUHA o hospodaření v lesích a o životě šelem v nich a také dvacet let starý film Medvědi z kanadské divočiny.

 

Kontakt:              Viktor Piorecký, Hnutí DUHA, tel. 604 913 925, email viktor.piorecky@hnutiduha.cz

Martin Sedlák, Hnutí DUHA, tel. 737 128 471, martin.sedlak@hnutiduha.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí