zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tématem Zdravých měst, obcí a regionů pro měsíc září jsou kampaně Evropský týden mobility (16.–22.9.) a Evropský den bez aut (22.9.)

29.08.2008
Obecné
Tématem Zdravých měst, obcí a regionů pro měsíc září jsou kampaně Evropský týden mobility (16.–22.9.) a Evropský den bez aut (22.9.)

V České republice jezdí více než 4 miliony osobních automobilů. Přitom se právě tyto dopravní prostředky nejvíce podílí na celkovém množství škodlivých emisí z dopravy (7 602 tisíc tun CO2 ročně) a zároveň představují trvalé ohrožení pro chodce a cyklisty, ale také pro samotné řidiče a další cestující v autech. V loňském roce zemřelo na silnicích České republiky 1123 lidí, z hlediska dopravních nehod patříme k nejhorším státům EU. Principy bezpečné a udržitelné dopravy předpokládají posílení významu veřejné dopravy a dalších šetrných způsobů přepravy, jako je chůze a cyklistika, za současného omezení neúměrného využívání osobních automobilů.

Kampaně Evropský týden mobility (ETM) a Evropský den bez aut (EDBA) se budou konat již po sedmé a opět se do nich zapojí členové NSZM. V letošním roce je tématem kampaní ETM a EDBA „Čistý vzduch všem“, osvětové akce budou tedy zaměřeny hlavně na zlepšení kvality ovzduší.

 

Další informace ke kampani: NSZM; MŽP

Další informace: www.nszm.cz; www.udrzitelna-doprava.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí