zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda bude jednat o financích pro staré ekologické škody

27.08.2008
Geologie
Vláda bude jednat o financích pro staré ekologické škody

Praha - O čerpání financí na odstraňování starých ekologických škod dnes bude jednat vláda. Ministerstvo financí požaduje po vládě navýšení garancí na odstranění starých ekologických škod v areálu společnosti Paramo o téměř 966 milionů korun. Celkové garance by tak měly stoupnout na 1,9 miliardy korun. Ministerstvo rovněž požaduje dohromady stovky milionů na sanace areálu bývalé ČKD Elektrotechnika a skládky v Plané u Českých Budějovic.

Více peněz pro areál Parama požaduje MF kvůli vyššímu než očekávanému znečištění areálu a snaze zabránit znečištění podzemních vod v blízkosti Labe a minerálních vod v Poděbradech.

Kabinet se také seznámí se zprávou o čerpání finančních prostředků k řešení ekologických škod vzniklých před privatizací hnědouhelných těžebních společností v Ústeckém a Karlovarském kraji, k řešení ekologické revitalizace po hornické a hutnické činnosti v Moravskoslezském kraji a k řešení zmírnění dopadů ukončení těžby uhlí v kladenském regionu.

Na programu má také srovnávací analýzu silniční a železniční infrastruktury či ustanovení hodnotící komise pro posouzení a hodnocení nabídek podaných uchazeči v rámci veřejné zakázky na budování Státní pokladny.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí