zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slavnosti energií v Gutau

01.09.2008
Energie
Slavnosti energií v Gutau

neděli 7. září 2008 se u našich sousedů v Horním Rakousku uskuteční již třetí ročník putovní Slavnosti energií okresu Freistadt, tentokrát ve městečku Gutau. Slavnost bude zahájena v 9:30 hod. slavnostní bohoslužbou a požehnáním zasazené lípy. Dále bude pokračovat bohatým programem pro všechny zájemce o životní prostředí a obnovitelné zdroje energie. Na veletrhu se bude prezentovat kolem 20 firem zabývajících se fotovoltaikou a solární energií a dále firmy zabývající se výstavbou pasivních domů. Návštěvníci oslavy se také mohou zapojit do diskuze s hornorakouskými politiky a zástupci významných firem regionu Gutau. Odpoledne vystoupí odborník na ochranu klimatu a energetický expert Prof. August Raggam, který bude hovořit na téma obnovitelné zdroje energie.

V rámci přeshraniční spolupráce s Horním Rakouskem se Slavností energií účastní také poradenské středisko Energy Centre České Budějovice, které bude jižní Čechy reprezentovat na stánku a zájemcům bude poskytovat informace o svých činnostech, o úsporách energií a obnovitelných zdrojích (nejen) v Jihočeském kraji.

Slavnosti energií jsou koncipovány jako akce pro celou rodinu. Kromě bohatého hudebního programu (vystoupení místních kapel) se můžete zúčastnit losování, v němž hlavní výherce získá solární zařízení. Pro zájemce budou organizovány prohlídky „Putování po zařízeních na výrobu energie v Gutau“ a bude možno shlédnout výstavu „Naše cesta do pozítří za trvale udržitelným rozvojem a energetickou nezávislostí“. Program bude trvat až do odpoledních hodin.

Nemáte-li zatím naplánovaný program na neděli, neváhejte navštívit naše rakouské sousedy a přijeďte se pobavit i poučit zároveň!

 

Kontakt pro dotazy:

Mgr. Ivana Klobušníková

Energy Centre České Budějovice

tel.: 387 312 580

mobil: 777 03 03 13

ivana@eccb.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí