zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr: Ekologové způsobili škodu za 215 milionů

01.09.2008
EIA
Ministr: Ekologové způsobili škodu za 215 milionů

Ústecký kraj - Téměř 7 500 obyvatel regionu a 151 zástupců obcí se podepsalo pod petici za urychlenou dostavbu dálnice D8 přes České středohoří. Starostové nejpostiženějších obcí a hejtman kraje Jiří Šulc (ODS) ji v pátek předali ministru dopravy Aleši Řebíčkovi (ODS).

Ten mimo jiné podotkl, že zastavení prací na hloubení tunelu Prackovice způsobilo státu škodu ve výši zhruba 200 milionů korun. Starosta Velemína Jiří Skalický, který zastupoval obce v okolí dálnice, uvedl, že petici sepsali proto, aby hájili zájem obyvatel trpících kvůli nedokončenému úseku komunikace z Řehlovic do Lovosic.

Starostům se ale nelíbí i postup úředníků, jejichž nekvalitní rozhodnutí umožňuje ekologickým organizacím úspěšně napadat jejich verdikty. Městský soud v Praze na začátku května vyhověl stížnosti ekologické organizace Děti Země a zakázal hloubit tunel Prackovice. Zhruba po měsíci předběžné opatření zrušil.

Ředitelství silnic a dálnic ČR nyní vyčíslilo škodu na 200 milionů korun. Navíc Ministerstvu dopravy prý způsobila újmu 15 milionů korun. „Škodu budeme vymáhat. Půjdeme tvrdě proti ekologům, my se vydírat nenecháme,“ uvedl Řebíček. Mluvčí Ministerstva dopravy Karel Hanzelka podotkl, že náklady musí ještě uznat soud.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí