zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak dál s odpady v Moskvě?

08.09.2008
Obecné
Odpady
Jak dál s odpady v Moskvě?
Každý rok vyprodukuje Moskva přibližně 5,5 milionu tun odpadu. Větší část z něj nikdo netřídí a nereyckluje. Cca 4 tuny jsou vyvezeny na skládky v okolí. Podle odborníků se nyní téměř patnáctimilionová aglomerace nachází na pokraji ekologické katastrofy. Regiony v okolí Moskvy pro odpad z hlavního města své skládky uzavírají, samy mají vlastních odpadků dost.

Podle pana Keskinova z oddělení komunálních služeb moskevské radnice je uzavřeno už deset původně využívaných skládek a provoz dalších je pro "moskevské odpadky" výrazně omezen. V nejbližších třech letech bude zřejmě zcela nemožné skládky v okolí metropole využívat.

Radnice proto plánuje, že se od skládek v okolí "osamostatní". Nyní se spaluje jen 13 procent městského odpadu, už za 4 roky by to mělo být 56 procent. V této polovině odpadu bude ale zahrnuta většina běžného odpadu domácností. Do země by podle  představ mělo být ve stejném roce uloženo jen cca 12 procent odpadu. Zbývající necelou 1/3 moskevské odpadní produkce bude podle plánů nutné recyklovat.

ZDROJ: Ekolist, ČTK, kráceno, upraveno 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí