zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jsem milovník divoké přírody

08.09.2008
Obecné
Jsem milovník divoké přírody

Víkendový mimořádný sjezd zelených přinesl kromě znovuzvolení Martina Bursíka do funkce předsedy či zdlouhavých obstrukcí jeho stranických oponentů také komické okamžiky.

Být hvězdou sjezdu na deset minut se podařilo hned několika kandidátům. Například Jan Šlechta z Prahy 1 si oblíbil zejména hospodu „Bar Kůlna“, která byla na dohled od budovy kulturního domu.

Šlechta tam sedával nejen navečer, ale i poctivě během dne. Není pak divu, že když se v neděli rozhodl kandidovat na jednu ze stranických funkcí, jeho záliba v alkoholu na něm byla vidět. Sál se ovšem nebývale pobavil. Jeho řeč se také ihned dostala na server YouTube.com.

Po několika větách jeho vystopení se sálem začnou ozývat salvy smíchu a moderátor diskuse musí žádat o klid. Šlechta je totiž namol opilý a artikulace mu dělá veliké problémy. To však jeho kritickému projevu na plamenosti nijak neubírá.

„Ve Straně zelených jsem přišel jako milovník přírody. Divoké přírody po vzoru Reinholda Messnera. Avšak jsem se velmi zklamal. Zjistil jsem, že se tu velmi bojuje o posty,“ zahájil svůj monolog.

Své poněkud nesouvislé vystoupení korunoval závěrečnou větou: "..a když už do toho jako ani my delegáti jako nebudeme moc mluvit, tak se na to rovnou můžem vy**at!" 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí