zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letos poprvé mohou lidé v Českých Budějovicích odkládat bioodpad do kontejnerů

09.09.2008
Odpady
Letos poprvé mohou lidé v Českých Budějovicích odkládat bioodpad do kontejnerů

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Letos poprvé mohou lidé v Českých Budějovicích odkládat bioodpad do kontejnerů. Radnice se tak snaží vyjít vstříc lidem, kteří nemají možnost bioodpad kompostovat nebo odvážet do sběrných dvorů.


Českobudějovický magistrát zajišťuje letos poprvé sběr biologicky rozložitelného odpadu do speciálních mobilních velkoobjemových kontejnerů, které budou k dispozici obyvatelům v různých částech města. Od 9. září do 23. září budou kontejnery umístěny po celý den v Nemanicích v ulici Opatovická u výměníku, v Mladém v ulici Osiková a v Nových Hodějovicích v sousedství křižovatky ulic Novohradská a Šroubárenská. Od 24. září do 8. října budou nádoby na bioodpad k dispozici v Rožnově v ulici Drátenická, v Suchém Vrbném v ulici Čsl. legií a v Havlíčkově kolonii v ulici K. Buriana na parkovišti u malého jezu.

„Do sběrných nádob mohou lidé ukládat například trávu, větve, listí, v podstatě veškerý odpad ze svých zahrad. Rozhodně ale kontejnery neslouží k odložení zbytků jídel a potravin,“ vysvětlil účel náměstek primátora František Jelen (ODS).


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí