zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MSV 2008 - Obnovitelné zdroje

17.09.2008
Energie
MSV 2008 - Obnovitelné zdroje

Jedním z nejaktivnějších dlouholetých partnerů veletrhu MSV je Český svaz zaměstnavatelů v energetice (ČSZE). Ten se prezentuje nejen ve vlastní expozici v pavilonu Z, ale také několika odbornými semináři.

Stánek ČSZE v přízemí pavilonu Z číslo 10 je z převážné části věnován prezentaci Státní energetické koncepce České republiky, úsporám energie a podpoře obnovitelných zdrojů energie. Budou zde graficky prezentovány zajímavé podklady o Základní charakteristice možného vývoje české energetiky ve 21. století, jako část podkladů z prezentace Nezávislé odborné komise pro posouzení energetických potřeb České republiky v dlouhodobém časovém horizontu, tzv. "Pačesovy komise".

Seminář "Evropské prostředky na podporu obnovitelných zdrojů energie a úspor energie pomohou snížit zátěž životního prostředí", který na 18. 9. 2008 chystá ČSZE ve spolupráci s ENVIROS spol. s r. o. Praha a VUPEK - ECONOMY, spol. s r. o. Praha. Cílem semináře je seznámit odbornou veřejnost se současnou situací ve využívání obnovitelných zdrojů energie a s možnostmi jejich budování s využitím finančních prostředků Evropských fondů a umožnit výměnu zkušeností z konkrétní praxe. Význam a atraktivitu tématu dokládá i fakt, že seminář je již nyní zájemci o účast zcela obsazen.

ČSZE v současné době sdružuje přes tři desítky subjektů, zastupuje své členy při kolektivním vyjednávání a jejich jménem uzavírá kolektivní smlouvy vyššího stupně s příslušnými odborovými svazy ECHO, ČOSE a OSZJE. Svaz je také kolektivním členem Svazu průmyslu a dopravy ČR, členem mezinárodní elektroenergetické unie EURELECTRIC se sídlem v Bruselu, členem Mezinárodní organizace pro sociální bezpečnost IVSS se sídlem v Kolíně nad Rýnem a členem mezinárodní technické sekce pro práce pod napětím (LWA).

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí